איך לשרוף יותר שומן באימון

מטרתנו העיקרית בכדי לרדת במשקל נכון היא לשרוף יותר שומן כלומר לרדת במשקל על ידי צמצום שכבת השומן והגדלת שכבת השרירים בגוף. רוב האנשים מתייחסים רק לירידה במשקל ללא חשיבות להרכב הגוף וזו אחת הטעויות החמורות. . רבים מפסיקים לאכול פחמימות כי הפחמימות משמינות, הם אמנם יורדים מהר יותר במשקל אך ללא שמירה על מסת השרירים בגוף. ואנו רוצים לשמר את כל השרירים ואפילו לגייס עוד שרירים בכדי שנוכל לשמור על הירידה במשקל לאורך זמן. אז נשאלת השאלה הגורלית

– איך שורפים יותר שומן בגוף?.

הדרך הנכונה, וזאת רבים כבר יודעים, היא על ידי אכילת פחות שומן, אכילת פחות פחמימות ועשית פעילות גופנית כלומר שריפת קלוריות ובניית שרירים, שעוזרים בשריפת קלוריות. ( למה השרירים חשובים אתם שואלים? על ידי כך שבמערכת השרירים שבגוף נעשית פעילות אנרגטית במשך כל שעות היממה, ובכמות רבה בהרבה מאשר נעשית בשכבת השומן שלנו. כאשר מסת השריר גדולה יותר – נשרפת יותר אנרגיה, כלומר אפשר לאכול מעט יותר ועדיין לרדת במשקל, או אם מצליחים לאכול מעט פחות ע"י שריפת האנרגיה יורדים מעט יותר במשקל.מה גם שעשית פעילות גופנית משחררת אדרנלין, מביאה אותנו למצב של "השקענו אז חבל לקלקל", למצב רוח טוב יותר ועל כן לנשנש פחות ולחפש פחות מאכלים עתירי קלוריות.).
חוקרים מהמרכז לתזונה רפואית באוניברסיטת מינכן מצאו שיש קשר בין מה שאוכלים לפני הפעילות הגופנית לבין מה שאוכלים אחריה וזאת בכדי לרדת במשקל ולשרוף יותר שומנים. התברר להם שאם אוכלים מזונות עתירי פחמימות לפני האימון, ממש קרוב לשעת האימון, – קצב שריפת השומנים יורד משמעותית. על כן בכדי להגביר את קצב פירוק השומן בתהליך הירידה במשקל יש צורך להמעיט באכילת פחמימות לפני האימון. מומלץ לאכול בחצי השעה שלפני האימון רק חלבונים וזה אומר – ביצה, או יוגורט או גבינה לבנה עד 5% שומן, או קצת פסטראמה דלת קלוריות וכד' אך לא כדאי באותה חצי שעה חשובה לאכול פחמימות. כי אם נאכל מזונות עשירי פחמימות לפני תחילת הפעילות הגופנית, קצב פירוק השומן ירד משמעותית, כפי שמצאו אותם חוקרים מהמרכז לתזונה רפואית באוניברסיטת מינכן בגרמניה. בבדיקות שנעשו על נחקרים שמנים, שרכבו 30 דקות על אופני כושר, נבדקה רמת האינסולין ותוצרי פירוק שומן בשלושה מצבים: צום, 30 דקות אחרי ארוחת פחמימות או ארוחת חלבונים ושעתיים לאחר ארוחת פחמימות.
נמצא שארוחת פחמימות מיד לפני הפעילות הגופנית דיכאה את קצב פירוק השומן ושריפתו. לעומת זאת, ארוחת פחמימות שעתיים לפני הפעילות או ארוחה חלבונית מיד לפני הפעילות הגופנית הגבירו מעט יותר את קצב שריפת השומן.

כשאנו נמצאים בתהליך הרזיה ומקפידים על פעילות גופנית, כדי להגיע למקסימום פירוק שומן ושריפתו יש לאכול פחמימות שעתיים לפני הפעילות הגופנית. אם רעבים סמוך לפעילות הגופנית, מומלץ לאכול מזונות חלבוניים.

מזונות עשירים בפחמימות: לחם, פסטה, קוסקוס, בורגול, אורז, תפוח אדמה, תירס, בטטה, כוסמת, קינואה, קוואקר.
מזונות עשירים בחלבונים: מוצרי חלב – מומלץ בעיקר גבינות ויוגורטים עד ‭, עד 5%‬ שומן, ביצים (כחמש בשבוע‭,(‬ חלבון ביצה ללא הגבלה, דגים, עוף, בשר הודו, בשר בקר רזה, טופו.

פורסם בקטגוריה טיפים לירידה במשקל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.