טיפים לשימור המוטיבציה

אחד המפתחות החשובים להצלחה בכל משימה היא רמת מוטיבציה גבוהה. כך גם בהשגת משקל גוף תקין ושמירתו לאורך זמן. הבעיה היא שמתחילים לרדת במשקל תמיד עם המון מוטיבציה ולאט לאט היא אובדת,היא נעלמת. קשה מאד לשמר אותה.
מה אפשר לעשות בכדי לשמור עליה?..כדי לשמר את המוטיבציה יש לשמור על מספר עקרונות.

צריך לבחור מטרות מוגדרות – חייבים לחפש מטרות הגיוניות, מוגדרות וכאלו שמאד חשובות לנו ואולי אפילו לרשום אותן על גבי דף. להניח את הדף במקום זמין ומידי פעם להוציאו ולקראו שוב. תמיד צריך מטרת על ואותה יש לחלק לתתי מטרות כלומר למטרות קצרות טווח. בכדי להצליח ולהגיע למטרה יש לחפש מטרות קטנות, שאפשר להצליח בהן ולמדוד אותן. כל הצלחה, ואפילו הקטנה ביותר, מעלה את המוטיבציה ועוזרת לשמר אותה! המטרות הקטנות חייבות להיות מדידות, כלומר ניתנות למדידה. וכשאנו מצליחים לעמוד בהן, עלינו לתפוח לעצמנו על השכם ולהגיד בקול "כול הכבוד! עמדתי במשימה."

צריך לבנות ציפיות מציאותיות – המטרות צריכות להיות מציאותיות וברות השגה. אין טעם לשאוף לירידה של עשרים ק"ג בחודשים כי זו מטרה לא מציאותית. כאשר בוחרים מטרה לא מציאותית בעצם "בונים, מכינים" את הכישלון.

צריך ללמוד ליהנות מהצלחות קטנטנות והדרגתיות – אנשים מחכים לרגע בו יהיו רזים. עליהם להבין ששם, לאחר הירידה הגדולה, לא מחכה שולחן ערוך. נשארים באותה צורת אכילה! לכן הכי כדאי לאמץ בחום צורת אכילה נוחה ומתאימה ולא להתפתות לדיאטות כאסח שונות. הן בדרך כלל מועדות לנפילות גדולות ולאכזבות. כל הצלחה ולו הקטנה ביותר היא עוד אבן דרך להשגת השינוי הנכסף. מי שעושה חשבון נכון הרי שגם ירידה קטנטנה של 200 גרם לשבוע מובילה לירידה של 10 ק"ג לפחות בשנה. לא כדאי??. הדבר החשוב זו הדרך, השינוי!. צריך ללמוד ליהנות ממנה, מהדרך החדשה. לראות כול הישג קטן כשינוי גדול שמביא להרגשה נהדרת. תמיד להסתכל על החצי המלא של הכוס!! זו אחת מהברכות שאני מאחלת לכל מי שיורד אצלי במשקל!

מומלץ לחפש ולמצוא תמיכה חברתית. זו הדרך היחידה להישאר שפוי במהלך אותה תכנית לכול החיים. ולכן קבוצות התמיכה הן התשובה האולטימטיבית. אין כמו קבוצה מעודדת ותומכת! אנשים באותו מצב שיושבים ותומכים בכול אחד ואחד מהם. כל אחד מוסיף טיפ משלו להרזיה השפויה וכול חברי הקבוצה מועשרים בטיפים רבים. הרבה פעמים אני נותנת טיפ או מעודדת כאשר אני מרגישה חזקה ובעלת מוטיבציה. שבוע לאחר מכן, כאשר אצלי מתדרדרת המוטיבציה, בקבוצה מחזירים לי את אותו טיפ שלי ושוב אני מרגישה כוחות מחודשים.

צריך להבין שהנכונות להתמיד היא מילת המפתח בכול דבר בחיים. בלי התמדה קשה מאד להצליח. אין כמו התמדה!

צריך לאמץ יכולת להתמודד עם נסיגות היות שהדרך להשגת שינוי באורח החיים, כמו להשגת כל שינוי אמיתי אחר , היא שני צעדים קדימה ואחד לאחור, וכך הלאה. תמיד שנים קדימה ואחד לאחור ועל כן אין סיבה להתייאש. זו הדרך! ובעיניי זו הדרך היחידה!

פורסם בקטגוריה טיפים לירידה במשקל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.